Zima na Lipně - zimní aktivity na Lipně

Běžkování

V úseku mezi Lipnem nad Vltavou a Frymburkem je v případě vhodných sněhových podmínek pravidelně strojově upravováno téměř 40 km běžkařských tratí pro klasické běžkování i bruslení na běžkách. Zdejší specialitou je okruh na zamrzlém Lipně, který je ideální pro odpolední nenáročný výlet na běžkách po Šumavě. Využijte našeho soukromého ubytování u Lipna nad Vltavou v centru Frymburka a užijte si blízkost běžkařských a bruslařských tras. Tak hurá na běžky na Lipno!

Běžkařský ráj na Šumavě v areálu Schöneben – Hochficht
Hned za hraničním přechodem Zadní Zvonková – Schöneben se nachází v příznivé nadmořské výšce okolo 1000 m.n.m. jeden z nejkvalitnějších běžeckých areálů na Šumavě s vynikající sněhovou jistotou od prosince do konce března a takřka denní úpravou běžeckých stop.

 

Bruslení na Lipně 

Během zimní dovolené na Vás čeká při příznivém počasí zamrzlá hladina jezera Lipno – ideální na bruslení. Jakmile síla ledu dosáhne 18 cm, je technicky upravován přes 11 km dlouhý a 6 m široký bruslařský okruh, který spojuje obce Lipno nad Vltavou a Frymburk a poskytuje možnost se na bruslích přímo vyřádit.

V roce 2008 byla tato bruslařská dráha oficiálně zapsaná do České knihy rekordů. Po trase potkáte několik ledových barů, u kterých se můžete občerstvit.

 

 

Lyžování na Lipně

Zalyžovat si můžete v jednom ze čtyř lyžařských areálů v okolí - Skipark Frymburk, Skiareál Lipno a nejbližší lyžování v Rakousku - lyžařské areály Hochficht a Sternstein. Pro svou polohu je náš hotel ideální právě pokud vyrazíte na Hochficht nebo Sternstein. Využijte našeho ubytování u Lipna nad Vltavou a užijte si lyžování plnými doušky.

 

Další zimní aktivity

Bobová dráha Lipno - jedinečný adrenalinový zážitek Vás čeká na celoročně otevřené bobové dráze.

Stezka korunami stromů - Stezka korunami stromů je dlouhá 675 metrů a na jejím konci čeká návštěvníky 40 metrů vysoká rozhledna, která poskytuje překrásné výhledy na Lipno a Novohradské hory. Stezka je otevřena celoročně.

Výlet na sněžnicích s průvodcem

Půjčovna sněžnic

 

Využijte příjemné ubytování na Lipně i v zimě a rozhodně se nebudete nudit.

 

© Copyright 2015 Hotel Maxant.
Značka Hotel Maxant je registrovanou ochrannou známkou.

Produkce Alistra.cz. SEO stránek provádí společnost Alistra s.r.o.