Stezka korunami stromů

O stezce

Dne 20. 7. 2012 přijel tehdejší prezident Klaus do jižních Čech otevřít zbrusu novou rozhlednu na Kramolíně. Stezka je zcela originální a unikátní vyhlídka a nabízí svým zájemncům skvělý zážitek, totiž nejen procházku v korunách stromů. 

Součástí unikátní nové Stezky v korunách stromů Šumava je i nejdelší suchý tobogán v Česku (52 metrů). Novou rozhlednu na Lipně projektoval architekt Josef Stöger, který je také tvůrcem obdobné rozhledny a stezky korunami stromů v Německu, konkrétně v Bavorsku.

Součástí Stezky jsou i interaktivní vzdělávací prvky, které a rozšíří znalosti v oblasti přírody, její ochrany a funkce lesa. Pro děti, ale i dospělé, potažmo pro všechny, kteří mají rádi dobrodružství a trochu adrenalinu, jsou určeny tři zážitkové stanice s lanovými prvky. Jsou umístěny ve výšce 24 metrů nad zemí. 

Stezka je zakončena 40 metrů vysokou devítihrannou vyhlídkovou věží, která je unikátní svým vzhledem a zároveň je kompletně bezbariérová.

Výhledy

Tato stezka ve stromech je dlouhá 675 metrů a na jejím konci čeká návštěvníky 40 metrů vysoká rozhledna, která poskytuje překrásné výhledy na Lipno Novohradské hory a nejen koruny šumavských stromů. Nejen procházka v korunách stromů, ale také různé adrenalinové zážitky mohou být součástí vašeho výletu na Kramolín – vedle sešupu tobogánem se můžete na stezce projít po jištěných provazových mostech.

Procházku v korunách stromů si vychutná téměř kdokoli, stezka je totiž bezbariérová a je uzpůsobena pro kočárky, vozíčky i pro lyžaře (na běžkách se dostanete až ke stezce). Bezbariérový je také výstup až do posledního patra, které se nachází ve výšce 40 metrů. 

Užitečné informace

Šumavská stezka korunami stromů  je otevřena celoročně  v těchto časech: Leden, Únor, Březen 10:00 – 16:00 hod. Duben, Květen 10:00 – 18:00 hod. Červen, Červenec, Srpen, Září 9:30 – 19:00 hod. Říjen10:00 – 18:00 hod.Listopad, Prosinec 10:00 – 16:00 hod.

V červenci a v srpnu je každé úterý otevřeno dokonce až do 23. hodin. 

Na vrchol Kramolína se můžete dostat jak pěšky, tak lze využít lanovku či speciální autobus (pořídíte jednosměrnou i obousměrnou jízdenku).
Základní vstupné na stezku je 210 korun, zlevněné vstupné vyjde na 180 korun. V nabídce jsou také různé slevy. Rodinné vstupné Vás vyjde na 550 korun, skupinové (počet 15 členů a více na 180 korun. Děti do 3 let mají vstupné zdarma. Jedna jízda na tobogánu stojí 50 korun.

S kartou hosta LipnoCard ušetříte 20% na vstupném! LipnoCard je již v ceně našich rodinných balíčků!
Aktuální ceník v pdf formátu najdete zde.

Jednotlivé, nebo třeba rodinné vstupné lze darovat v podobě dárkového poukazu. Přijeďte si užít skvělé vyhlídky na celou Šumavu, Bavorsko a další krásná zákoutí jižních Čech. 


Království lesa

Po pěti letech se areál významně rozšiřuje i pod koruny stromů. V novém projektu Království lesa čeká na návštěvníky bezpočet nevšedních a nezapomenutelných zážitků. Originální prolézačky, lanovky, dřevěné domky, rozsáhlé provazové sestavy, houpačky a další herní prvky jsou přímo inspirovány životem v lese.

Nový zážitkový park Království lesa je určen pro rodiče s dětmi. Především těm nejmenším má příjemným způsobem přiblížit to, co se odehrává v mechu a mlází, v lesních houštinách nebo mezi mladými stromky či v mraveništi. Rozsáhlá lanová centra připomínají stezky pro veverky, kuny, jezevce nebo lišky.

Děti tak mohou odhalit tajemství skryté v útrobách lesa a zároveň se naučit rozeznávat stromy nebo zjistit, jaké vlastnosti má dřevo. Budou poznávat zvířecí stopy a pochopí zákonitosti života lesního společenství.

 

 banner-kl-ubytovatel-342x195.jpg

 

 


stezka-kolaz.jpg

 

Videoprezentace stezky

 

© Copyright 2015 Hotel Maxant.
Značka Hotel Maxant je registrovanou ochrannou známkou.

Produkce Alistra.cz. SEO stránek provádí společnost Alistra s.r.o.